Tanz der Vampire

17. května 2009 v 13:22 | Jane |  Ostatní muzikály
Další muzikál, tentokráte zahraniční. Přesněji řečeno německý. Nikdy bych nevěřila, že mi němčina v muzikálu nebude "proti srsti", ale světe div se, líbí se mi. Sice jsem ho neviděla, krom videí co jsou na youtube, ale určitě není špatná, o čemž svědčí samotné písně. Teď něco k muzikálu jako takovému...

A že vám při otevírání dvaceti rakví a při tanečních scénách s osmdesáti účinkujícími bude doslova tuhnout v žilách krev, na to vemte jed! A scéna, kdy se hlavní hrdina muzikálu - hrabě Krolock - při zpěvu jedné z árií před vašimi zraky propadne z třetího patra zájezdového hostince do jeho přízemí a v pohodě zpívá dál, je už vůbec mimo rámec normálního chápání. O tom by nám více mohl říci Marcel Kučera, který se snad jako jediný Čech prosadil do hlavní role v muzikálu na evropské úrovni a sám osobně hraběte Krolocka hraje.

Podle mého názoru po hudební stránce ovšem Ples upírů značně pokulhává za naším Draculou. Nemusíte samozřejmě s mým názorem souhlasit. Jakoby autor hudby Jim Steinman, přezdívaný "Richard Wagner rocku", proslavený spoluprácí s Celine Dionovou, Meat Loafem nebo Barbrou Streisandovou, neměl v zásobě dost silných a nosných melodií. Proto asi hlavním hitem učinil svou píseň The Total Eclipse Of Heart z roku 1983(!), kterou proslavila zpěvačka Bonnie Tyler (u nás Leona Machálková na svém albu Film, muzikál pod názvem Zatmění) a která v muzikálu zaznívá hned v několika verzích. A nic se neděje. Publikum šílí i tak. Umíte si představit, že by Karel Svoboda využil některého ze svých hitů - Lásko má, já stůňu nebo Lady Carneval a udělal z něj trhák do svého Draculy nebo Monte Christa? Určitě by to pěkně schytal od kritiky i od publika, že vykrádá sám sebe.

Nebudete to dlouho trvat a určitě se dočkáme i české verze vampýřího finále. Tipuji, že se ho ujmou Helena Vondráčková a Jiří Korn. A choreografie? Nejspíše Richard Hess.

Zajímavý pro nás, jak už jsem naznačil na začátku, je také autor libreta a textů, Dr. Michael Kunze, s nímž pro vás v těchto dnech připravuji exkluzivní interview. Téměř nikdo totiž netuší, že je pražský rodák...

Zdroj www.plesupiru.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tadeas Tadeas | 1. listopadu 2009 v 11:49 | Reagovat

Mrtěěěěě..Viděl jsem videa.Chci českou verzi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama